X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
به مناسبت آزاد شدن ورود زنان به ورزشگاه - نجوا پرس

 


این چه تدین و اسلامیتی است که در زمان یک دولت رفتن زنان به ورزشگاه رگ غیرت علما را برجسته می کند و در زمان دولتی دیگر همه روزه سکوت می گیرند؟!

این چه تدین و اسلامیتی است که در زمان یک دولت رفتن زنان به ورزشگاه رگ غیرت علما را برجسته می کند و در زمان دولتی دیگر همه روزه سکوت می گیرند؟!این اتفاق برای مردم اتفاق بدی نیست به قول معروف یک مو از خرس غنیمت است اما برای کسانی که ادعا می کنند با ریاست جمهوری دوباره روحانی تفکر انقلابی و اقتدار نظام تضعیف شده بسی جای سرشکستگی است چرا که همانند تعطیلی گشت ارشاد پس از انتخابات سال 92 این اتفاق و امثال این به مردم این پالس را می دهد که همه سختگیری ها متعلق به اصولگراهاست و اگر اصلاح طلبان سر کار بیایند آزادی و عقلانیت و اعتدال در همه شئون اجتماعی حتی شئونی که ربطی به اختیارات دولت ندارد.

 امیر امیری: اول: بنده هر نوع هواداری و هوادار مسلکی و جیغ و هورا برای چند ورزشکار را نه تنها دون شان بانوان بلکه دون شان هر انسانی می دانم اما عمیقا آرزو داشتم مسئله ممنوعیت ورود بانوان تماشاگر به ورزشگاه ها برداشته شود چرا که مسئله ای ساده تبدیل به یک چالش برای نظام شده بود. و انگهی به هر حال یک مطالبه از طرف بخشی از بانوان بود که به اندازه مردان حق دارند وقتشان را هر جایی که دوست دارند تلف کنند.

دوم: از اتفاقی که افتاده ناراحت یا خوشحال نیستم و دعوای بر سر حضور یا عدم حضور زنان در ورزشگاه ها را دعوایی شبیه دعوای کودکان دبستانی بر سر پاک کن و مداد می دانستم و قصد تحلیل و خودتحلیلگرنمایی ندارم تنها قصد یادآوری و تذکر دارم به آنهایی که در کوچکترین اتفاقات بزرگترین نشانه های تبعیض و ناجوانمردی را نمایان می کنند.

سوم: سال 1385 دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور وقت طی نامه ای به رئیس سازمان تربیت بدنی دستور داد زمینه حضور زنان در ورزشگاه برای برای تماشای مسابقات را فراهم بیاورد، این نامه با واکنش فوری رسانه های اصولگرایی، نماینده های اصولگرای مجلس و ... مواجه شد. برخی از علمای طراز اول و خطبای نماز جمعه اعتراضات تندی انجام دادند و حتی برخی از مراجع اعلام کردند که اگر این اتفاق بیافتد کفن پوشیده و تظاهرات خواهند کرد و کار به جایی رسید که مسئولین وقت ورزش کشور مجبور شدند دستور ریس جمهور را مسکوت بگذارند. در طی این سالها قانون نانوشته منع حضور زنان در ورزشگاه برای ورزش کشور مشکلات بسیاری درست کرده از جمله از دست دادن میزبانی های مهمی برای فدراسیون موفق والیبال و هر بار قرار شد بصورت محدود خانم هایی برای تماشای مسابقات لیگ جهانی به ورزشگاه بروند جریان انصار حزب الله با برگزاری تجمع و حتی تهدید به خونریزی به مقابله با این پدیده پرداخت.

در روزهای آخر تبلیغات انتخاباتی دوازدهم ریاست جمهوری در اردیبهشت امسال اتاق جنگ روانی روحانی وعده هایی بصورت غیر رسمی به مردم داد که وعده ورود زنان به ورزشگاه، عدم اجبار در حجاب و برگزاری کنسرت در مشهد از جمله آن بود و بگونه ای تبلیغ شد که این گونه پدیده ها بعنوان نشانه ی آزادی خواهی حسن روحانی نمایانده شد، در اولین بازی رسمی والیبال پس از پیروزی دوباره روحانی می بینیم که زنان بصورت رسمی بعنوان تماشاگر والیبال در ورزشگاه حاضر شدند و این یعنی اینکه روحانی به قول های ستاد جنگ روانی اش عمل کرده، این اتفاق برای مردم اتفاق بدی نیست به قول معروف یک مو از خرس غنیمت است اما برای کسانی که ادعا می کنند با ریاست جمهوری دوباره روحانی تفکر انقلابی و اقتدار نظام تضعیف شده بسی جای سرشکستگی است چرا که همانند تعطیلی گشت ارشاد پس از انتخابات سال 92 این اتفاق و امثال این به مردم این پالس را می دهد که همه سختگیری ها متعلق به اصولگراهاست و اگر اصلاح طلبان سر کار بیایند آزادی و عقلانیت و اعتدال در همه شئون اجتماعی حتی شئونی که ربطی به اختیارات دولت ندارد.

و سخن آخر اینکه این چه تدین و اسلامیتی است که در زمان یک دولت رفتن زنان به ورزشگاه رگ غیرت علما و فقها را برجسته می کند و در زمان دیگری همه روزه سکوت می گیرد، چرا در مقابل احمدی نژاد که نه از دیدگاه لیبرالیسم بلکه از دیدگاه یک ایرانی مسلمان حضور زنان در ورزشگاه را اصلاح اخلاقی حوزه ورزش می دانست چنان متحجرانه عمل کردند و در زمان رئیس جمهوری که از نگاه لیبرالیسم و آزادی شلخته ی عامه پسند اصلاح طلبان زمینه حضور زنان در ورزشگاه را مهیا می کند چنان سکوتی دارند؟

والسلام علی من اتبع الهدی
طبقه بندی:
ارسال توسط پایگاه تحلیلی و اطلاع رسانی نجوا پرس