X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
حمید بقایی: ادعای دولت روحانی کاملا غیرقانونی و کذب محض است - نجوا پرس

 


حمید بقایی: ادعای دولت روحانی کاملا غیرقانونی و کذب محض است این ادعا که ما موظف نیستیم و مسئولیتی نداریم برای پشتیبانی دفتر رئیس جمهور دوره نهم و دهم، کاملا غیرقانونی و کذب محض است و اتفاقا نهاد ریاست جمهوری باید در این زمینه پاسخگو باشد.
حالا ممکن است در شرایط حال حاضر سیاسی کشور آن ها فعلا بتوانند چنین بحث ها و اقداماتی را بکنند ولی قطعا در زمان مقتضی به این تخلفات رسیدگی قانونی صورت خواهد گرفت.
 بعد از تصرف ساختمان حفاظت رئیس جمهور سابق کشورمان در میدان 72 نهاد ریاست جمهوری مدعی شد که این اقدام بر اساس قانون صورت گرفته و هیچ گونه سوء نیت سیاسی در آن وجود نداشته است.

حمید بقایی، معاون اجرایی رییس جمهور سابق و سرپرست نهاد ریاست جمهوری دولت دهم در این باره گفت: ادعای نهاد ریاست جمهوری دولت یازدهم صحت ندارد و خلاف واقع است. در دولت یازدهم در بهمن ماه 1392 مصوبه ای تصویب شده مبنی بر اینکه نهاد ریاست جمهوری مسئولیت پشتیبانی اداری و مالی دفاتر روسای جمهور سابق را بر عهده دارد. این حمایت و پشتیبانی اداری و مالی شامل تیم حفاظت روسای جمهور سابق هم می شود.

وی افزود: مصوبات دولت قانونا لازم الاجراست و نهاد ریاست جمهوری از سال 92 هیچگونه حمایت اداری و مالی از دفتر رئیس جمهور سابق کشور، یعنی جناب آقای دکتر احمدی نژاد انجام نداده و از این بابت متخلف است. این هم خوب است که اشاره کنم بر اساس همین مصوبه است که در حال حاضر نهاد ریاست جمهوری دولت یازدهم، دفتر جناب آقای خاتمی یعنی رئیس جمهور دوره هفتم و هشتم را مورد حمایت و پشتیبانی مالی و اداری قرار داده، همین طور تیم حفاظت ایشان را، یعنی منابع و امکانات مورد نیاز تیم حفاظت جناب آقای خاتمی را دارد تامین می کند و بودجه و امکانات به آن ها می دهد.

بقایی تاکید کرد: این ادعا که ما موظف نیستیم و مسئولیتی نداریم برای پشتیبانی دفتر رئیس جمهور دوره نهم و دهم، کاملا غیرقانونی و کذب محض است و اتفاقا نهاد ریاست جمهوری باید در این زمینه پاسخگو باشد. حالا ممکن است در شرایط حال حاضر سیاسی کشور آن ها فعلا بتوانند چنین بحث ها و اقداماتی را بکنند ولی قطعا در زمان مقتضی به این تخلفات رسیدگی قانونی صورت خواهد گرفت.

 
طبقه بندی:
ارسال توسط پایگاه تحلیلی و اطلاع رسانی نجوا پرس