مرتضی تمدن: وزیر کشور در سطحی نیست که به رئیس جمهور سابق تذکر دهد و بهتر است مجری قانون و تامین کننده آزادی های فردی و جمعی در چارچوب قانون اساسی باشد.  

مرتضی تمدن استاندار سابق تهران درجمع خبرنگاران دولت بهار و میدان۷۲ درباره اظهارات اخیر وزیر کشور پیرامون سفرهای دکتر محمود احمدی نژاد، گفت: قبل از اظهار نظر در این باره باید در خصوص سفرهای جناب آقای دکتر احمدی نژاد نکاتی خدمت شما عرض کنم. از همان روزهای آغازین پس از پایان کار دولت دهم دعوت مردم از جناب آقای دکتر احمدی نژاد به مناسبت های مختلف از سراسر کشور آغاز شد. دعوت از ایشان جهت سخنرانی در یادواره شهدا، ایام الله، مناسبت های انقلابی و تاریخی به صورت روز افزون تا هم اکنون ادامه دارد.

وی با تاکید بر این نکته که مبنای سفرها خواست، دعوت و اصرار مردم عزیزمان از سراسر کشور است، اظهارکرد: البته جناب آقای دکتر احمدی نژاد به دلیل محدودیت های زمانی و مکانی علی رغم میل باطنی تنها به تعداد محدودی از این دعوت ها پاسخ مثبت داده اند و دوستان هم شرمنده عدم امکان پاسخگویی به تمام این درخواست ها هستند. مروری بر ۲۷ سفر انجام شده از اواخر سال ۹۲ تا کنون نشانگر میل و علاقه قلبی ملت عزیز به خادم و خدمتگزار خود پس از پایان دوران ریاست جمهوری است.

رئیس سابق شورای تامین استان تهران، افزود: توصیه شخصی بنده به جناب وزیر این است که به جای تقابل با مردم شریف و انقلابی که عملا میزبان و دعوت کننده سفرها هستند، بستر مناسب را برای حضور حماسی و انقلابی بیشتر آن ها فراهم آورند.

مرتضی تمدن خاطرنشان کرد: لازم است اضافه کنم این مراسم ها بر اساس ضوابط قانونی و با رعایت همه جوانب، با شکوه و نظم مثال زدنی در محیط های مسقف و بدون هیچ گونه حاشیه سازی برگزار شده است. اساسا برابر قانون برگزاری مراسم در چنین محیط هایی نیاز به اخذ مجوز ندارد. مگر هزاران مراسم که در مناسبت های گوناگون در طول سال در مکان هایی نظیر مساجد، مصلی ها، حسینیه ها و … برگزار می شود نیاز به مجوز دارد؟ بعید میدانم که جناب آقای رحمانی فضلی از این مساله اطلاع نداشته باشند. البته اغلب ستادهای برگزار کننده مردمی، مسئولان استان و شهرستان ها را به صورت کتبی در جریان برنامه های سفر قرار داده اند.

استاندار سابق تهران نگاه انتخاباتی به سفرها و سخنرانی های دکتر احمدی نژاد را رویکردی عقب مانده توصیف کرد و گفت: برای شخصیت هوشمند و فرهیخته ای همچون دکتر احمدی نژاد و ملتی آگاه همچون ملت ایران اولویت های بسیار مهمتری از انتخابات وجود دارد که جلوه هایی از آن را در سخنرانی های ایشان در سفرها و در قالب نشر و تبیین آرمانهای امام، انقلاب و رهبری مشاهده می کنید. به نظر بنده انتخاباتی کردن فضا آن هم توسط مسئولان دولت یازدهم، در حکم فرار از پاسخگویی به مطالبات مردم است که باید مراقب این طراحی ها بود و ملت ایران کاملا در این خصوص هشیار است.

تمدن تاکید کرد: برابر قوانین، وزارت کشور موظف است امنیت کلیه گردهمایی های مردمی را فراهم کند و چنانچه قصوری در این زمینه صورت گیرد مسئولان امر باید پاسخگو باشند.

رئیس سابق شورای تامین استان تهران ضمن تکذیب شدید این نکته که از سوی وزارت کشور به آقای احمدی نژاد تذکر داده شده است، اظهارکرد: وزیر کشور در سطحی نیست که به رئیس جمهور سابق تذکر دهد و بهتر است مجری قانون و تامین کننده آزادی های فردی و جمعی در چارچوب قانون اساسی باشد.
طبقه بندی:
ارسال توسط پایگاه تحلیلی و اطلاع رسانی نجوا پرس